Топологія локальних мереж
Інтернет пропонує широкі можливості для спілкування; в ньому легко знайти людей зі спільними інтересами, хобі та світоглядом. Окрім того, в мережі психологічно значно простіше спілкуватись, аніж при особистій зустрічі. Ці причини обумовлюють створення та активний розвиток інтернет-товариств — груп людей зі спільними інтересами, котрі спілкуються переважно через Інтернет. Такі товариства поступово грають все важливішу роль у житті всього сучасного суспільства.
Кожен комп'ютер, що під'єднаний до мережі Інтернет може надсилати та отримувати інформацію.
Мережа може бути побудованою за певною топологією. Є такі основні топології: кільце, шина, зірка.
Топологія "Кільце"
У комп'ютерній мережі з топологією «кільце» комп'ютери підключаються до кабелю, замкнутого в коло. Тому у кабелі просто не може бути вільного кінця, на який треба поставити термінатор.
Топологія "Шина"
«Ши́на» — топологія комп'ютерної мережі, яку часто називають також «лінійною шиною» (linear bus). У ній використовується один кабель, що іменується магістраллю або сегментом, до якого підключені всі комп'ютери мережі
Топологія "Зірка"
Зірка — базова топологія комп'ютерної мережі, в якій всі комп'ютери за допомогою сегментів кабелю підключаються до центрального компоненту — концентратора (hub).
Немає коментарів:
Дописати коментар