четвер, 16 жовтня 2014 р.

Зображення за темою "Комп'ютерна мережа"

Топологія локальних мереж
Інтернет пропонує широкі можливості для спілкування; в ньому легко знайти людей зі спільними інтересами, хобі та світоглядом. Окрім того, в мережі психологічно значно простіше спілкуватись, аніж при особистій зустрічі. Ці причини обумовлюють створення та активний розвиток інтернет-товариств — груп людей зі спільними інтересами, котрі спілкуються переважно через Інтернет. Такі товариства поступово грають все важливішу роль у житті всього сучасного суспільства.
Кожен комп'ютер, що під'єднаний до мережі Інтернет може надсилати та отримувати інформацію.
Мережа може бути побудованою за певною топологією. Є такі основні топології: кільцешиназірка.
Топологія "Кільце"
У комп'ютерній мережі з топологією «кільце» комп'ютери підключаються до кабелю, замкнутого в коло. Тому у кабелі просто не може бути вільного кінця, на який треба поставити термінатор. 
Топологія "Шина"
«Ши́на» — топологія комп'ютерної мережі, яку часто називають також «лінійною шиною» (linear bus). У ній використовується один кабель, що іменується магістраллю або сегментом, до якого підключені всі комп'ютери мережі

Топологія "Зірка"
Зірка — базова топологія комп'ютерної мережі, в якій всі комп'ютери за допомогою сегментів кабелю підключаються до центрального компоненту — концентратора (hub).




Ключові поняття теми "Комп'ютерні мережі"

Комп’ютерна мережа – це система розподіленої обробки інформації між комп’ютерами за допомогою засобів зв’язку.
Комп’ютерна мережа являє собою сукупність територіально рознесених комп’ютерів, здатних обмінюватися між собою повідомленнями через середовище передачі даних.

Середовище передачі даних у ЛОМ може бути провідним і безпровідним. У провідному середовищі інформація передається по кабелю, у безпровідному – за допомогою електромагнітних хвиль різної природи: інфрачервоних, радіохвиль і т.д. У ЛОМ використовуються три типи кабелю: кручена пара, коаксіальний і оптоволокольнний.

Лока́льна комп'ю́терна мере́жа (англ. Local Area Network (LAN)) являє собою об'єднання певного числа комп’ютерів на відносно невеликій території. В порівнянні з глобальною мережею (WAN), локальна мережа зазвичай має більшу швидкість обміну даними, менше географічне покриття та відсутність необхідності використовувати запозиченої телекомунікаційної лінії зв'язку.

Глоба́льна мере́жа — 
англ. Wide Area Network,(WAN)— комп'ютерна мережа, що охоплює величезні території (тобто будь-яка мережа, чиї комунікації поєднують цілі мегаполіси, області або навіть держави і включають в себе десятки, сотні а то і мільйони комп'ютерів). Для порівняння, Персональна мережа (англ. Personal area network), Локальна мережа (англ. Local area networkLAN), Університетська мережа (англ. Campus area network, або ж Міська мережаангл. Metropolitan area networkMAN) зазвичай не виходять за межі кімнати, будівлі, або ж специфічного регіону мегаполіса (тобто міста).

В статті було використано матеріали з вікіпедії http://uk.wikipedia.org/ та http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/


Цей блог відкрився

Сьогодні відкрився блог, який прсвячений новим інформаційним технологіям (НІТ)!
Метою створення нашого блогу є розкриття особливостей використання НІТ.
На сторінках свого блогу я буду ділитись своїм досвідом використання НІТ та інших користувачів.
Не залишайтесь байдужими!
Долучайтесь до роботи мого блогу!